Bize günün her saati

Komşu Kahve vakti!

Biz kahve maceramıza Alaçatı’nın şirin sokaklarında; dedelerimizin, babalarımızın dizlerinin dibinde başladık. Onların içtikleri çayları, kahveleri küçük kaşıklarla tattık; tavla mücadelelerini iskambil oyunlarını izledik.

Masaların arasında komşu çocuklarıyla koştuk, eğlendik. Dostluğu, arkadaşlığı ilk o Komşu Kahve komşularımızdan öğrendik. Kahve sohbetlerini dinledik, komşuda içilen bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğuna tanık olduk.

Zaman ilerledikçe, dedelerimiz yerlerini babalarımıza, onlar da bizlere bıraktı. Sıra bize geldiğinde ise nesilden nesile geçen bu güzel mirası kaybetmemeyi; onu bugün de aranan, sevilen ve bolca bahsedilen bir mekan Komşu Kahve’yi yaşatmayı amaçlayarak yola çıktık. Yaşadıklarımızı, gördüklerimizi ve en önemlisi de özlediklerimizi bir araya getirerek Komşu Kahve dedik kendimize. Her zaman yanı başınızda olduğumuzu unutmayın diye…

Alaçatı’dan İzmir’e, oradan da tüm Türkiye’ye Komşu Kahve’yi büyütmeyi, bize miras kalan bu güzel geleneği sizlerle paylaşmayı hedefleyerek yolumuza devam ediyoruz.

Dedelerimizin, babalarımızın izlerini silmeden; ama günümüz değerlerini de gözardı etmeden yepyeni bir konsept yarattık.